Największe zalety palet z tworzywa sztucznego

Największe zalety palet z tworzywa sztucznego

Dlaczego przedsiębiorstwo powinno poważnie zastanowić się nad zaopatrzeniem w palety z tworzywa sztucznego? Jakie są największe atuty wspomnianego rozwiązania?

Możliwość wykorzystania w automatycznych magazynach

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że drewniane palety mogą zakłócić pracę przenośnika w cieszących się coraz większą popularnością automatycznych magazynach czy centrach dystrybucyjnych.

Godny uwagi jest fakt, że mogą one zostać uszkodzone nawet przez najdrobniejszy kawałek palety z wspomnianego materiału. Jak wiadomo, każdy przestój linii transportowej czy urządzenia wiąże się ze znacznym wydłużeniem czasu realizacji określonego zlecenia.

Czyszczenie oraz higiena

Należy mieć świadomość, że palety z tworzywa sztucznego są zdecydowanie prostsze w utrzymaniu od swoich drewnianych odpowiedników. Ponadto pracownicy nie powinni mieć większych problemów z pozbyciem się bakterii i drobnoustrojów z ich powierzchni.

Warto wiedzieć, że omawiane produkty można myć i dezynfekować. W ten sposób możliwe jest efektywne wyeliminowanie ryzyka pojawienia się pleśni. Drewniane palety muszą być dodatkowo poddane obróbkom chemicznym czy termicznym. Wpływa to oczywiście na wzrost kosztów związanych z ich utrzymaniem.

Dopasowanie rozmiarów i standardy jakości

Jest to kolejny atut przemawiający za postawieniem przez przedsiębiorstwo na Palety z tworzywa sztucznego. W najprostszym możliwym ujęciu produkty wykonane z wspomnianego materiału są gwarancją nie tylko wymiaru, ale również różnorodności czy odpowiedniego dopasowania. Ponadto obecnie możliwa jest produkcja palet plastikowych o standardowych wymiarach EURO i ISO.

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się półpalety i ćwierćpalety. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najbardziej renomowani producenci działający na rynku mogą skonstruować specjalne mieszanki surowca, które doskonale zdadzą egzamin w trudnych warunkach. Z kolei nowoczesne systemy magazynowe będą pozwalały na precyzyjne monitorowanie obiegu poszczególnych palet.