Co warto wiedzieć o korzeniu kudzu?

Korzeń kudzu stosowany jest przez ludzi od wielu lat. Jego właściwości znane są ludziom od XX wieku. Wcześniej korzeń kudzu stosowany był głównie jako pożywienie dla niektórych zwierząt.

Korzeń kudzu – co warto wiedzieć?

Okazuje się, że korzeń kudzu w Chinach oraz w Japonii podawany jest w postaci naparów ze sproszkowanego korzenia oraz suchych wyciągów alkoholowych. Warto zauważyć, że w sklepach ze zdrową żywnością dostępny jest on pod postacią tabletek, a także mączki, która z powodzeniem może zastąpić inne typy mąki. Trzeba też wiedzieć o tym, że w formie pastylek dawkuje się 2-4 tabletki do posiłku. Ludzie decydujący się na wsparcie leczenia nałogu korzeniem kudzu zastanawiają się, jak długo stosować taką roślinę, żeby efekty były zadowalające. Mało kto wie, że jako przyprawę można go używać cały czas. Natomiast w formie tabletek można stosować tę roślinę od paru miesięcy do nawet paru lat. Warto dodać, że tej rośliny nie powinny przyjmować ciężarne lub kobiety karmiące piersią. Do tego dolicza się też ludzi cierpiących na schorzenia wynikające z zaburzeń hormonalnych. Co więcej, nie jest wskazane spożywanie korzenia kudzu razem z lekami przeciwzakrzepowymi.

Kudzu właściwości

Warto wiedzieć, że kudzu obecnie uważany jest za super food, jednakże po jego zażyciu w wielu przypadkach pojawiają się skutki uboczne. Mowa tutaj między innymi o nudnościach, świądzie oraz uszkodzeniach wątroby. Z tego powodu bardzo istotne jest spożywanie preparatu tylko ze sprawdzonych źródeł. Pozwoli to w pełni czerpać dobroczynne właściwości tej roślina. Można też uniknąć zagrożenia, które wynika z roślin złej jakości. Kudzu ma w sobie związki flawonoidowe tj. pueraryna, daidzeina czy daidzyna. Z tego powodu wyciąg z tej rośliny ma zdolność ograniczania ilości wypijanego przez człowieka alkoholu, co jest bardzo cenione w terapii alkoholowej. Korzeń kurzu działa wyjątkowo na ludzki organizm. Może to być wytłumaczone na dwa sposoby. Pierwsza z hipotez dotyczy tego, że kudzu zatrzymuje przemiany alkoholu etanolowego już na etapie aldehydu octowego. Mowa tu oczywiście o związku toksycznym odpowiadającym za objawy zatrucia alkoholowego. Dlatego Korzeń kudzu jest często wykorzystywany do walki z uzależnieniem.