Kiedy zdecydować się na badania genetyczne?

Kiedy zdecydować się na badania genetyczne?

Badania genetyczne to jedne z najdokładniejszych badań, dzięki którym można sprawdzić, czy na poziomie genomu człowieka wszystko funkcjonuje prawidłowo. Badania genetyczne najczęściej prowadzone są w przypadku kobiet w ciąży, które chcą wiedzieć więcej na temat zdrowia rozwijającego się w ich łonie dziecka. Sporo na temat tego typu badań można znaleźć pod adresem internetowym gyncentrum.pl/mikromacierz-kliniczna-kariotyp-molekularny.

Nowoczesne badania genetyczne

Dziedzina, jaką są badania genetyczne, niezwykle dynamicznie się rozwija, pojawiają się nowe i bardziej szczegółowe metody, które pozwalają na dogłębne zbadanie chromosomów. Obecnie bardzo dokładną metodą jest metoda mikromacierzy, która pozwala odkryć nawet niewielkie mutacje w obrębie chromosomów. Tego typu badania są dokładniejsze niż wszystkie inne dotychczas dostępne. Warto zdecydować się na nie na przykład wtedy, gdy istnieje bardzo duże podejrzenie występowania u rozwijającego się dziecka wad genetycznych. Co więcej, jeszcze przed zajściem w ciążę można zbadać swoje chromosomy, aby przekonać się, czy dziecku nie będą przekazywane różne niebezpieczne mutacje.

Badanie genetyczne przed ciążą

Badania genetyczne takie jak te opisane pod adresem internetowym www.gyncentrum.pl/mikromacierz-kliniczna-kariotyp-molekularny to badania adekwatne również dla osób, które bezskutecznie starają się o dziecko. Jeżeli kobieta nie może zajść w ciążę lub istnieją trudności z jej utrzymaniem, warto zbadać swój kariotyp. W ten sposób można uzyskać cenne informacje na temat tego, czy nie przekazuje się swojemu dziecku poważnych wad genetycznych.