Na szczęście obecnie można kupować – naprawdę pod wieloma względami – porządne elementy złączne. Szczególnie te, które spełniają normy ISO/DIN/PN. W jakim w ogóle celu powstają takie kategorie? Jak krok po kroku wykonać konwersję pomiędzy ISO/DIN/PN? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, to zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu…
Po co powstają normy?
Normy ISO/DIN/PN nie powstają przypadkowo. Mają one na celu między innymi ułatwiać międzynarodową wymianę różnego rodzaju usług. Załóżmy, że jesteście sprzedawcami z Polski. Zgłosiła się do Was osoba Natomiast z innego kontynentu. Chce kupić od Was pewne śruby. W takiej sytuacji warto używać symboli, które są powszechne i znane na całym świecie. W tym przypadku są to normy ISO. Odpowiada za nie, chodzi o zatwierdzanie lub ewentualne wycofywanie, Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Normy zapobiegają powstawaniu różnego rodzaju barier na obszarze technicznym. Pozwalają rozwijać współpracę intelektualną, naukową oraz ekonomiczną. Ułatwiają także zarządzanie oraz świadczenie różnego rodzaju usług…
Wiecie już, że najbardziej popularne są normy ISO. Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna, z siedzibą w Genewie, działa na rynku od 1947 roku. Dużo wcześniej, ponieważ w 1917 roku, powstał Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Na terenie naszych zachodnich sąsiadów na mapie geograficznej nosi on nazwę Deutsches Institute für Normung. Tymczasem skrót PN to nic innego, jak Polskie Normy. Najwięcej do powiedzenia w tym temacie ma Polski Komitet Normalizacyjny (PKN).
Jak długo trwa zrealizowanie konwersji?
Konwersja pomiędzy normami ISO/DIN/PN jest stosunkowo łatwa do zrealizowania. Co zrobić, aby tak się właśnie stało? W pierwszej kolejności warto odwiedzić stronę internetową stalmut.pl. To właśnie tam znajduje się funkcjonalna oraz bardzo łatwa w aspekcie obsługi wyszukiwarka. Macie zamiar zdecydować się na śruby HV do połączeń sprężanych? Co powinna zrobić osoba, która zna na przykład jedynie oznaczenie PN 82343? Należy je wpisać w odpowiednie miejsce wyszukiwarki – na podanej wyżej stronie internetowej. To wystarczy, aby dowiedzieć się więcej cennych informacji związanych z tymi elementami złączonymi. Okazuje się, że pozostałe oznaczenia, ustanowione kolejno przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny oraz Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, wynoszą DIN 6914/ISO 7412. Tak naprawdę trzeba znać jedynie jedno znaczenie, aby poznać drugie lub kolejne itd. Pamiętajcie zatem o pomocnej w tym temacie stronie internetowej stalmut.pl.