Oświetlenie dopasowane do wnętrza

Właściwe oświetlenie schodów pozwala bezpiecznie z nich korzystać. Projektanci starają się, aby funkcja praktyczna była w jak najlepszy sposób połączona z estetycznym i ciekawym wyglądem. Lampki schodowe dostępne są w wielu wariantach rozmiarowych, kolorystycznych oraz w różnych kształtach.

Prawidłowe oświetlenie klatki schodowej

Głównym zadaniem lampek schodowych jest właściwe oświetlenie stopni. Światło nie może być zbyt ciemne, gdyż schody staną się niewidoczne. Nie może również razić w oczy. Ważne jest więc prawidłowe wybranie natężenie oświetlenia.

Gdzie zamontować oświetlenie?

Kolejnym punktem jest miejsce zamontowania lampek. Halogen lub LED może być umieszczony z boku na ścianie. Innym rozwiązaniem jest zamontowanie punktów świetlnych bezpośrednio w stopniach. Nadal w wielu domach stosowane jest oświetlenia za pomocą żyrandola lub kinkietów. Jest to często rozwiązanie traktowane jako główne źródło światła, a wraz z nim montowane są Lampki schodowe, które mają stanowić alternatywne oświetlenie wykorzystywane na przykład w nocy.

Dobór oświetlenia do stylu wnętrza

Niezależnie od wyboru stylu w jakim urządzony jest dom można wybrać do niego idealne oświetlenie klatki schodowej. Indywidualność wnętrza zostanie podkreślona nie tylko poprzez wygląd lampek schodowych, ale również kolor i natężenie światła. Aranżacje nowoczesne świetnie połączą się z mocną i zimną barwą oświetlenia. Natomiast styl klasyczny lub vinted będzie współgrał z lampami o tradycyjnych kształtach zaopatrzonych w żarówki z ciepłą barwą.