Autokary w Wejherowie

sindbad (27).jpg

Wejherowo to urocze miasto, które leży w pobliżu Gdańska, dzięki czemu da się dostać nad morze komunikacją miejską. Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z autokarów, które odjeżdżają przez cały tydzień również w dni świąteczne.

Do jakich miast można dostać się z Wejherowa autokarem?

Przede wszystkim PKS Wejherowo kursuje do Gdyni, Gdańska, Sopotu, ale można również dostać się do Władysławowa czy też nawet do Niemiec. Dzięki temu można pracować za granicą i podróżować autokarami, co jest wygodnym i komfortowym rozwiązaniem dla podróżujących.

Czy można kupić bilety na kilka przejazdów?

Dostępne bilety na jeden wybrany kurs, jak i takie, dzięki którym można opłacić cały miesiąc kursów. Jest to praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza dla uczniów lub osób pracujących, którzy codziennie korzystają z jazdy autokarem. Wówczas trzeba tylko pokazać kierowcy kupiony wcześniej bilet miesięczny, na którym przewoźnik może sprawdzić, czy nie minęła data ważności.

Czy turyści korzystają z PKS Wejherowo?

Turyści również korzystają z autokarów, które odjeżdżają z dworca autobusowego w Wejherowie, dzięki czemu mogą się szybko i bezpiecznie przedostać się do różnych nadmorskich miast. Warto wspomnieć, że wybierając publiczny środek transportu turyści, mogą też przy okazji podziwiać okoliczne krajobrazy, niezależnie od tego, jaka jest pogoda czy pora roku.

Czy można przewozić psy w autokarach?

Wszystko zależy od danego przewoźnika i od tego, jak duży jest pies. Dobrze jest wcześniej poinformować kierowcę o tym, że danym kursem będzie podróżował czworonóg. Właściciel natomiast musi się zobowiązać do tego, że zwierzę będzie odpowiednio zabezpieczone na czas przejazdu i że nie będzie ono sprawiało zagrożenia dla innych pasażerów podróżujących autokarem. Warto wspomnieć, że za psa mogą być naliczone dodatkowe opłaty.

Dobrze jest pamiętać, że można sprawdzić ceny biletów za dany kurs z Wejherowa do konkretnej miejscowości online, dzięki czemu da się przeliczyć koszty podróży. Dzieci, studenci i emeryci mogą używać biletów ulgowych.