Dobra maska do snorkelingu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Maska do snorkelingu obok rurki i płetw jest podstawowym wyposażeniem każdego płetwonurka. Aby wybrać porządną maskę należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które dokładnie opisano w niniejszym artykule.

Jakie są najpopularniejsze modele masek do snorkelingu?

Na półkach sklepowych dostępne są maski z szybą pojedynczą. Znakiem charakterystycznym tego typu masek jest bardzo dobra widoczność. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór dla osób, które w pierwszej kolejności stawiają na komfortowe pole widzenia. Przejrzysta szyba znajduje się bezpośrednio przy nasadzie nosa.

Drugim rozwiązaniem jest maska do snorkelingu z dzieloną szybą. Jak sama nazwa wskazuje przy tego typu maskach szyba składa się z dwóch oddzielnych części. Dzięki temu nietypowemu rozwiązaniu można liczyć nie tylko na lepszą widoczność, ale przede wszystkim na szeroki kąt widzenia. Maski tego typu przypadną do gustu osobo, które podczas nurkowania korzystają z szkieł korekcyjnych.

Wymienić należy także panoramiczne maski nurkowe w których szkła zamontowane są także na bokach i dole maski. Jedyną wadą masek tego typu jest to, że światło może się odbijać, dlatego też refleksy świetlne mogą utrudniać widzenie.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać dobrą maskę do nurkowania warto zwrócić uwagę także na ramkę. Mowa tutaj oczywiście o korpusie, który najczęściej wykonany jest z tworzywa sztucznego. Na ramce znajdować powinny się specjalne zaczepy, dzięki którym możliwe jest sprawne regulowanie długością paska. Do wyboru jest nie tylko różny kształt ramek, ale również można przebierać w dowolnych kolorach.

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest kołnierz uszczelniający. Większość producentów oferuje swoim klientom kołnierze wykonane z przezroczystego albo czarnego silikonu. Jest to materiał, który wyróżnia się wysoką odpornością na niekorzystne czynniki zewnętrze. Nowoczesna maska do snorkelingu bardzo często wyposażona jest w miękki nos, dzięki czemu płetwonurek może złapać się palcami za nos. W dużej mierze to właśnie dzięki temu prostemu rozwiązaniu można wyrównać ciśnienie w uszach.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na pasek i system regulacji. Pasek maski wykonany jest zazwyczaj z silikonu albo tworzywa sztucznego. Intuicyjny system regulacji umożliwia idealne dopasowanie maski nurkowej do średnicy głowy.

Maski do snorkelingu znajdziesz w ofercie Divezone.pl.