Oświetlenie schodów – dlaczego warto i jakie lampy wybrać?

Kiedyś na klatkach schodowych montowano tylko lampy sufitowe lub kinkiety na ścianach. Teraz dużym powodzeniem cieszy się nowoczesne oświetlenie LED, które nie tylko zapewnia jasne oświetlenie stopni, lecz również podnosi estetykę klatki schodowej!

Dlaczego warto oświetlić schody?

Oświetlenie schodów jest związane z wieloma korzyściami. Dlaczego warto decydować się na jego montaż?

Przede wszystkim atutem jest podwyższenie poziomu bezpieczeństwa użytkowników schodów, co zmniejsza ryzyko wypadków. To szczególnie ważne w domu, w którym mieszkają dzieci i osoby starsze.

Również Oświetlenie schodów podnosi ich estetykę i może sprawić, że wnętrze nabierze niebanalnego wyglądu.

Rodzaje oświetlenia schodów

Do wykonania oświetlenia schodów można zastosować obecnie różne rodzaje artykułów oświetleniowych. Na co warto się zdecydować?

Bardzo popularne są oprawy schodowe LED, które montowane są na ścianie nad stopniami. Można kupić je w różnych kolorach i kształtach, by dopasować je do stylu wnętrza.

Również popularne jest oświetlenie schodów za pomocą taśm LED, które montowane są pod stopniami albo pod poręczą schodów, by dać ciekawy efekt.

Czujnik ruchu do oświetlenia schodów

Wybierając oświetlenie klatki schodowej, warto zdecydować się na zintegrowanie go z czujnikiem ruchu.

Gdy oświetlenie schodowe zostanie zintegrowane z czujnikiem ruchu, wtedy będzie ono uruchamiało się samoczynnie, gdy w jego zasięgu wykryta zostanie poruszająca się osoba. Czujnik ruchu pomaga też w redukcji zużycia prądu elektrycznego.