Uroda – jak dbać o twarz.

Twarz, to nasza wizytówka. Jest odsłonięta i to na niej zazwyczaj skupia wzrok nasz rozmówca. Jak dbać o twarz, aby jak najdłużej była pełna blasku i świeżości? Spróbujmy odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Źle dobrane kosmetyki do twarzy mogą jej szkodzić.

Bardzo ważna jest świadomość tego, jaką cerę posiada dany człowiek. Inne kosmetyki będą wspierały urodę twarzy o cerze suchej, inne o cerze wrażliwej, a jeszcze inne będą idealne dla cery tłustej. Dobierzmy zatem takie środki, które będą pasowały dla nas najlepiej. Nie ulegajmy presji reklam. Również zachwalanie danego kremu przez koleżankę nie musi oznaczać, że i my będziemy równie zadowolone.

Pamiętajmy o kremach z filtrem przeciwsłonecznym w upalne dni. Zbyt intensywne opalanie przyspiesza starzenie się skóry, a na tym nam nie zależy.

Cera tłusta – najważniejsze informacje.

Jeśli mamy skórę tłustą, powinniśmy szczególnie pamiętać o codziennym oczyszczaniu. Do tego celu używajmy kosmetyków delikatnych, przeznaczonych do takiego właśnie rodzaju cery. Nie możemy również zapomnieć o nawilżaniu. Mimo, że nasza skóra twarzy nie jest wysuszona, musimy ją regularnie nawilżać. Koniecznie używajmy kremu nawilżającego lub odżywczego na noc. Takie kosmetyki pomogą w regeneracji i odżywieniu twarzy. Raz w tygodniu używajmy dobrego peelingu.

Cera sucha – najważniejsze informacje.

Jak w każdym przypadku, tutaj również należy dobrać kosmetyk dedykowany do tego rodzaju skóry. Nie myjmy twarzy wodą i mydłem, gdyż to wysusza skórę jeszcze bardziej. Do tego celu używajmy naturalnych toników lub wody kwiatowej. Świetnym rozwiązaniem również jest zaopatrzenie się w płyn micelarny. Dzięki temu utrzymamy odpowiednie pH skóry. Kremy nawilżające oraz chroniące przed czynnikami zewnętrznymi, to również ważny element codziennej pielęgnacji.

Cera wrażliwa – jak o nią zadbać?

Jeśli mamy cerę wrażliwą, przede wszystkim naszą uwagę skupiamy na składzie potrzebnych nam kosmetyków. Należy wyrzucić z kosmetyczki wszelkie płyny, toniki czy kremy zapachowe oraz ze sztucznymi barwnikami. Najlepiej, jeśli zdecydujemy się na preparaty hipoalergiczne. W każdej aptece znajdziemy odpowiednie kosmetyki. Unikajmy jak ognia preparatów zawierających alkohol oraz retinol. Jeśli nasza twarz posiada skórę wrażliwą, ważne jest abyśmy w wyborze kosmetyków nie ulegali panującym modom. Częste eksperymentowanie z coraz to innymi środkami do higieny skóry twarzy może nam zaszkodzić. Jeśli już znajdziemy coś, co nam odpowiada, trzymajmy się tego wyboru. Cera wrażliwa jest bardzo podatna na uszkodzenia i reakcje alergiczne. Zachowajmy umiar w stosowaniu peelingów.

Jeśli mamy problemy z cerą i nie jesteś pewni jaki kosmetyk dobrać, najlepiej skonsultujmy się ze specjalistą. Doświadczona kosmetyczka podpowie, co pomoże a co zaszkodzi naszej twarzy. Pamiętajmy również o dekolcie i szyi. Często te partie ciała są zaniedbywane. Możemy do ich pielęgnacji używać tych samych kosmetyków, co do twarzy.