Uroda stóp a profesjonalny gabinet podologiczny

Dbanie o urodę to nie tylko pielęgnacja twarzy i skóry ciała. By uroda była nieskazitelna, warto zadbać o stopy. To na nich spoczywa ciężar całego ciała. Często są one obszarem ciała zupełnie pomijanym i lekceważonym w codziennym dbaniu o wygląd. Istnieją różne formy skutecznego dbania o zdrowe stopy. Jednym z nich jest wizyta u podologa. Czym jest podologia i na jakie zabiegi można liczyć w gabinecie podologicznym?

Oznaki chorób wewnętrznych

Uroda stóp to nie tylko wygląd. To przede wszystkim zdrowie. Zadbane, dobrze wyglądające stopy świadczą o dobrym zdrowiu. Kiedy pojawiają się problemy zdrowotne, często właśnie na stopach zauważyć można ich objawy. Silne przesuszenie skóry stóp, zrogowacenia i pękające stopy mogą być sygnałem o cukrzycy. To tzw. zespół stopy cukrzycowej. Ten problem wymaga szczególnej troski o stopy, przede wszystkim przestrzegania odpowiedniej higieny. Ta jest równie ważna w zwykłym prewencyjnym dbaniu o zdrowie.

Praca stojąca i praca fizyczna wpływa na kondycję stóp

Uroda stóp może być trudna do utrzymania kiedy praca przeciąża stopy. Specjalistyczne obuwie ochronne nie służą żadnym, nawet najbardziej zadbanym i zupełnie zdrowym stopom. Łatwiej o odciski, modzele, zrogowacenia i wrastające paznokcie. Taka praca powinna skłaniać do wizyty w gabinecie podologicznym w celu poprawy wyglądu i utrzymania zdrowia stóp.

Podologia

Dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem oraz skutecznym leczeniem chorób stóp jest podologia. Zajmuje się zwłaszcza przywracaniem pełnych funkcji stóp, leczeniem deformacji. Zabiegi podologiczne obejmują zarówno skórę stóp, jak i paznokcie. Uroda stóp najczęściej jest zakłócana przez odciski. Często powoduje je niewygodne obuwie, ale też różne poważniejsze schorzenia. W każdym przypadku pomoże wizyta w gabinecie podologicznym. Taki gabinet różni się od salonu kosmetycznego. Na podstawowe zabiegi na stopy, zwłaszcza pedicure kosmetyczny, możemy liczyć w zwykłym gabinecie kosmetycznym. Pedicure podologiczny jest jednak obszerniejszym zabiegiem, który obejmuje także proces leczniczy. Chcąc zadbać nie tylko o sam wygląd stóp, ale także o zdrowie, warto oddać stopy profesjonalnemu podologowi. Uroda stóp jest szczególnie doceniana latem, kiedy przychodzi pora na obuwie odsłaniające stopy. W gabinecie podologicznym w ofercie znajdziemy profesjonalną pomoc w przypadku odcisków, modzeli i haluksów. Istnieją także skuteczne zabiegi w problemach wrastających paznokci. Zabiegi podologiczne ukoją i znormalizują pękające skóry, nadpotliwość stóp, stany zapalne oraz grzybice, zespół stopy cukrzycowej i wiele innych schorzeń. Wszelkie te problemy nie są możliwe do wyeliminowania w gabinecie kosmetycznym, chyba że zatrudnia on wykwalifikowanego podologa i oferuje specjalistyczny sprzęt do zabiegów podologicznych.