Ray-Ban korekcyjne – stylowe okulary dla zdrowego wzroku

Czasy, gdy okulary korekcyjne nosiło się niechętnie, bezpowrotnie odeszły. Przestały być jedynie przyrządem optycznym, a stały się pięknym, codziennym dodatkiem, a nawet ozdobą. Szczególnie popularną, modną i często kupowaną marką są okulary Ray-Ban korekcyjne.

Kultowa włoska marka Ray-Ban, jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm w historii okularów. Ich projekty były i są noszone przez gwiazdy kina czy inne sławy. To właśnie projektanci z firmy Ray-Ban stworzyli i spopularyzowali najbardziej popularne fasony oprawek, takie jak Aviator, Clubmaster i Wayfarer, które inne marki naśladują już od lat 50. XX wieku. Chociaż głównie kojarzy się tę markę z okularami przeciwsłonecznymi, warto zwrócić także uwagę na doskonałe Ray-Ban korekcyjne. Jakie typy oprawek są teraz najmodniejsze?

Okrągłe oprawki

Okrągłe i owalne oprawki wyglądają niezwykle oryginalnie. Mogą przybierać różne oblicza – cienkie, drucikowe oprawy albo grube i bardzo wydatne. Choć modele prezentują się zupełnie inaczej, to zawsze dają ten sam efekt bardzo nietypowych i modnych okularów. W propozycjach okularów Ray-Ban korekcyjnych okrągły kształt można znaleźć w najróżniejszych odsłonach. Warto jednak pamiętać, że ten nietypowy fason najlepiej będzie się prezentował na twarzach kwadratowych, w kształcie serca i owalnych.

Oprawki oversize

Duże, wydatne okulary są wyrazistym akcentem stroju i bardzo przykuwają wzrok. Oryginalne, nietypowe oprawki mogą się więc stać dominującym dodatkiem do danej stylizacji. Jeśli nie są ciężkie, mogą być także bardzo wygodne. Należy jednak je odpowiednio dobrać, by nie wyglądały śmiesznie. Niekorzystnie prezentują się na osobach o drobnych twarzach i bardzo delikatnych rysach – przytłaczają i zasłaniają twarz.

Oprawki retro

Dzięki marce Ray-Ban, wiele klasycznych modeli okularów jest nieprzerwanie obecnych w modzie już od ponad 70-ciu lat. Niektóre fasony odeszły na jakiś czas do lamusa, ale współcześnie z wielką siłą wróciła moda nawiązująca do lat minionego stulecia. W związku z tym, np. dla pań modne są oprawki w kształcie kocich oczu z lat 50., a dla panów – duże aviatory z lat 80. Jeśli lubisz takie klimaty, z powodzeniem możesz wybrać okulary Ray-Ban korekcyjne w tej stylistyce.

Przezroczyste oprawki

Transparentne oprawki prezentują się z kolei niezwykle futurystycznie i minimalistycznie. Ponieważ są mało widoczne, nie zakrywają makijażu ani brwi i nie przytłoczą nawet bardzo drobnej twarzy. Świetnie sprawdzają się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Klasyczny model z przezroczystymi oprawkami, będzie bardzo interesującą, nieoczywistą wariacją. Jako że wyglądają bardzo lekko i nienachalnie, śmiało można także poeksperymentować z ich kształtem i rozmiarem.

Okulary Ray-Ban korekcyjne to modny i szykowny dodatek. Renomowana marka gwarantuje najwyższą jakość wykonania i ponadczasowy design. Kultowe Ray-Bany w wydaniu leczniczym są równie stylowe, co wygodne i trwałe. Zadbaj o swój wzrok i piękny wygląd, decydując się na znaną i sprawdzoną markę.