Jak dostać się do Amsterdamu?

sindbad (19).jpg

Amsterdam to stolica Niderlandów, która znajduje się w północnej części tego kraju. Początki tego miasta sięgają XIII wieku, a w XV wieku stało się ono najważniejszym miastem handlowym w całej Holandii. Obecnie Amsterdam jest głównym ośrodkiem finansowo-handlowym, siedzibą różnych banków oraz towarzystw ubezpieczeniowych.

Dlaczego warto udać się do Amsterdamu?

Amsterdam to miasto wielu kontrastów, dzięki czemu ma swój niepodrabialny charakter i klimat. Amsterdam zamieszkiwany jest przez osoby wielu narodowości, bardzo często wybierany jest przez studentów, jako wyjazd w systemie Erasmus.

Do Amsterdamu warto udać się przede wszystkim ze względu na przepiękną architekturę, ale również, aby poczuć ten wyjątkowy klimat miasta. Przez miasto przepływają liczne kanały, które oplatają miasto tzw. siecią pajęczą. Do Amsterdamu powinny udać się również osoby, które uwielbiają sztukę, ponieważ w mieście tym znajduje się wiele muzeów zarówno sztuki współczesnej, jak i bardziej klasycznej. Przepiękne budowle, w tym Pałac Królewski w centrum musi zobaczyć każda osoba, która udaje się do Amsterdamu.

Jak można dostać się do Amsterdamu?

Do Amsterdamu można dostać się na cztery sposoby. Pierwszym z nich jest oczywiście podróż samolotem. Jest to jedna z najwygodniejszych opcji, ponieważ wsiadając w samolot w Krakowie na Balicach, jesteśmy już w 2 godziny na lotnisku w Amsterdamie. Loty do Amsterdamu oferowane są przez wszystkie lotniska w Polsce.

Ponadto do Amsterdamu można dostać się drogą lądową. Pierwsza opcja to podróż prywatnym samochodem. Minusem takiej podróży jest przede wszystkim jej długość, ponieważ jest to około 1300 kilometrów, a droga trwa około 11 godzin. Przy podróży samochodem prywatnym należy liczyć się z kosztami benzyny, które będą wynosiły około 1800 zł. Ostatnią opcją jest podróż busem, która będzie zalecana dla osób bojących się podróżować samolotem.

Bus do Amsterdamu – czy jest dobrym wyborem?

Bus do Amsterdamu może okazać się najlepszym wyborem, w sytuacji, gdy boimy się latać samolotami. Ceny rozpoczynają się już od około 320 zł, a przewoźnicy oferują wyjazdy praktycznie z każdego większego miasta w Polsce.

W trakcie drogi busem do Amsterdamu mamy również możliwość mobilnego zwiedzania państw, które są na drodze do tego pięknego miasta w Niderlandach.