Przenośne akumulatory

Coraz więcej urządzeń wymaga specjalnych akumulatorów do pracy. Jednym z bardziej popularnych rodzajów baterii jest akumulator nimh. Posiada on wiele cech sprawiających, że jest chętnie wybieranym przenośnym źródłem zasilania.

Czym jest akumulator nimh?

Akumulator niklowo-wodorkowy jest przenośnym bankiem energii, który jest niezbędny przy zasilaniu wielu urządzeń takich jak choćby narzędzia elektryczne.

Na rynku znaleźć można wiele rodzajów akumulatorów, jednak ten niklowo-wodorkowy nie zawiera kadmu, czyli szkodliwego dla środowiska pierwiastka. Oznacza to, że akumulator nimh może być określany jako w miarę przyjazny dla środowiska.

Zastosowanie

Akumulator nimh posiada jedną z najwyższych gęstości energii, jaka dostępna jest na rynku. Oznacza to, że cechuje go bardzo duża wydajność prądowa. Właśnie dlatego akumulator taki z powodzeniem daje sobie radę choćby w elektronarzędziach, gdzie wydajność prądowa ma ogromne znaczenie dla komfortu użytkowania.

Warto również dodać, że akumulatory niklowo-wodorkowe zachowują dość długą żywotność baterii. Właśnie dlatego idealnie sprawdzają się w różnych urządzeniach medycznych. Z powodzeniem sprawdzają się również w systemach alarmowych oraz w układach zasilania alarmowego.

Wady i zalety

Akumulatory niklowo-wodorkowe cieszą się rosnącą popularnością. Jednak nie są jeszcze idealne. Ich producenci nieustannie poprawiają wszelkie występujące błędy.

Co prawda akumulatory te posiadają dużą liczbę cykli ładowania, jednak nieodpowiednio użytkowane mogą pozornie zmniejszać pojemność baterii. Oznacza to, że nieprawidłowe użytkowanie powoduje występowanie efektu pamięci.

Efekt taki będzie skutecznie obniżał żywotność baterii. Na szczęście można zapobiegać powstawaniu tego efektu poprzez prawidłowe ładowanie akumulatorów.

Dużą zaletą akumulatorów nimh jest możliwość pracy w temperaturach. Oznacza to, że akumulatory te mogą być wykorzystywane w urządzeniach pracujących w bardzo wysokich temperaturach.

Na rynku znaleźć można wiele rodzajów akumulatorów. Decydując się na zakup konkretnego, warto bardzo dokładnie sprawdzić dostępne rodzaje. Akumulator nimh dzięki sporej pojemności umożliwia pracę urządzeń o wiele dłużej.