Szukasz sprawdzonego gabinetu masażu w Katowicach? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Masaże są bardzo dobrym sposobem na zmniejszenie albo całkowite wyeliminowanie złych energii w ciele, pochodzące głównie ze stresu, a także poprawienie jego stanu zdrowia. Codziennie tracimy zdrowie, nie dbając o ciało w odpowiedni sposób. Co prawda, dbanie o ciało od strony fizycznej jest bardzo ważne, jednak to nie wszystko, co powinniśmy robić. Kumulujący się ciągle, a nieraz od wielu lat stres, nierozwiązane latami sprawy, to wszystko lubi się po dłuższym czasie objawiać w postaci bólów ciała i coraz to nowych dolegliwości. Jeżeli nie zostaną usunięte ich korzenie, wówczas leczenie samego ciała fizycznie i pojawiających się co rusz bólów oraz dolegliwości nie załatwi sprawy na dłużej. Nieprzyjemne objawy będą coraz częściej do nas wracać, aż w końcu mogą przerodzić się w stany przewlekłe i trudne do złagodzenia nawet przez specjalistów. Masaże są właśnie metodami pracy nie tylko nad ciałem, ale i nad umysłem, które mogą pomóc w usunięciu nie tylko objawów, ale też przyczyn dolegliwości. 

Jak wygląda masaż leczący ciało i duszę?

Masaż, a właściwie masaże, które leczą i oczyszczają ciało, są to egzotyczne masaże, często z użyciem gorących kamieni. Kamienie oddziałują na ciało, a dotyk palców w połączeniu z odpowiednią muzyką daje uczucie relaksacji osobie masowanej, uwolnienie głęboko drzemiącej w niej energii i oczyszczenie organizmu.

Najważniejszą pracą masażysty jest uzyskanie harmonii pomiędzy ciałem a umysłem. Jest to jedyna droga dla zapewnienia równowagi pomiędzy ciałem fizycznym a duszą człowieka masowanego i tylko w taki sposób można na dobre pozbyć się negatywnych dolegliwości, Co ciekawe uzyskanie harmonii pozwala pozbyć się nawet tych dolegliwości, których źródło nie leży wyłącznie po stronie problemów natury fizycznej.

Bardzo ważne jest tutaj odpowiednie podejście masażysty do osoby, która zdecydowała się na zabieg z jakiegoś konkretnego powodu i przeprowadzony z nią szczegółowy wywiad będzie kluczem do wykonania masażu w sposób dedykowany indywidualnie. Nie wszystkie dolegliwości mają podłoże czysto fizyczne, a umiejętność ich odkrycia spowoduje, że masaż będzie nie tylko rozluźniający, ale jego skutki pozostaną w ciele na długo. Wyraźnie tutaj da się zauważyć, że masażysta, szczególnie dobry fachowiec w tej dziedzinie, musi posiadać również pewne elementy psychoterapeuty.

Jak szukać dobrego i sprawdzonego gabinetu masażu?

Sprawa nie jest łatwa i nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zresztą każdy człowiek jest inny i ma inne potrzeby. Dlatego rozmowa z  przyjaciółką nie będzie całkowicie obiektywna.

Można jednak zajrzeć do internetu. Na www.moment.pl można się wiele dowiedzieć, a w szczególności poczytać o osobach, które skorzystały z pomocy masażystów, mając podobne problemy, dzięki czemu można znaleźć dla siebie sprawdzony i polecany przez innych gabinet masażu.

Dla jeszcze szybszej orientacji w najlepszych i sprawdzonych gabinetach masażu warto odwiedzić https://www.moment.pl/spa-i-masaz/masaz/katowice. Znajdziemy tam listę najlepszych masażystów dostępnych w naszej okolicy.