Dlaczego warto zainwestować w deszczownicę do prysznica?

Osoby, które zastanawiają się, czy klasyczna słuchawka w kabinie prysznicowej nie ma dla siebie żadnej alternatywy, mogą dziś odetchnąć z ulgą. Alternatywa taka istnieje. Właśnie na takie miano zasługuje deszczownica do prysznica. Warto więc przyjrzeć się bliżej temu osprzętowi i jego możliwościom.

Czym jest deszczownica?

Zasada, na jakiej opiera się działanie deszczownicy, nie wprowadza żadnych poważniejszych różnic pomiędzy nią oraz klasyczną słuchawką prysznicową. Osprzęt ten jest więc odpowiedzialny za rozpraszanie strumienia wody tak, aby obejmował możliwie jak największy obszar. Tu zresztą mamy do czynienia z największą różnicą pomiędzy deszczownicą do prysznica oraz klasyczną słuchawką. Mamy wrażenie, że wody leje się więcej, choć jej zużycie wcale nie jest wyższe.Deszczownicę doceniają przede wszystkim te osoby, które chcą wziąć szybki prysznic. Woda, która wydobywa się z niej, pozwala na błyskawiczne umycie czy to włosów, czy to całego ciała. Kąpiel jest nie tylko bardziej efektywna, ale i wygodniejsza. Zabiera mniej czasu i nie generuje dużych kosztów.

Rodzaje deszczownic

Deszczownica do prysznica przeważnie jest oferowana kupującym w dwóch wariantach. Może być integralną częścią zestawu prysznicowego, często jest jednak również osobnym akcesorium, które, już po zakupie, należy połączyć z baterią prysznicową. Nietrudno się domyślić, że każda z opcji ma zarówno swoje zalety, jak i pewne niedociągnięcia.Wybierając deszczownicę jako część zestawu nie trzeba martwić się ani o jej właściwe dopasowanie, ani o szereg innych kwestii instalacyjnych, które w innych okolicznościach mogłyby być kłopotliwe. Zestaw jest gotowy do zamontowania, choć zasięg deszczownicy oraz inne jej cechy mogą pozostawiać wiele do życzenia. Deszczownica wybierana przez nas samodzielnie z pewnością będzie lepiej odpowiadać indywidualnym oczekiwaniom. Zwykle jest to jednak rozwiązanie droższe niż deszczownica w zestawie. Także jej montaż może, choć nie musi, okazać się nieco bardziej problematyczny.