Sylwestrowe plany i odchudzanie z dietą pudełkową

Plany sylwestrowe już są, zaproszenie na elegancki bal dotarło. Pozostaje zastanowić się, jaki strój będzie najodpowiedniejszy. I nie byłoby w tym nic nieprzyjemnego, gdyby nie fakt, że niedawno zakupiona suknia nie leży już tak dobrze, a garnitur, który miał być na tę okazję, zrobił się opięty. Jest jeszcze czas, by zawalczyć o wymarzoną sylwetkę pod sylwestrowe kreacje. Nie musi to być tradycyjna dieta, na którą brakuje nam czasu.

Dieta pudełkowa na ostatnią chwilę

Każda dieta wymaga czasu, by osiągnąć wymarzone cele. Nie ma znaczenia czy wybieramy wizytę u dietetyka i żmudną walkę o sylwetkę, czy też szukamy pomocy w intensywnej aktywności fizycznej, popartej racjonalnym, zdrowym jadłospisem. Do sylwestrowej zabawy czasu nie pozostało już zbyt wiele. Po drodze są jeszcze święta i przedświąteczne porządki, na które trzeba wygospodarować czas. Jak sobie poradzić z efektywnym odchudzaniem?

Nie oszukujmy się, wizytę u dietetyka przekładamy kolejny raz, bo obowiązki nie pozwalają zająć się sobą w takim stopniu, jak byśmy tego chcieli. Sprawdźmy, co podpowiada nam rynek. A gdyby tak spróbować diety pudełkowej? Taki sposób żywienia pojawia się w ofertach coraz większej liczby firm cateringowych, jak chociażby Eat Zone. Propozycji jest zaledwie kilka, ale okazuje się, że to wystarczy, by poradzić sobie z uzyskaniem wymarzonej sylwetki, jeszcze przed świętami.

Dieta pudełkowa – na czym to polega?

Przede wszystkim to nie my musimy martwić się o to, by znaleźć odpowiednie składniki do przyrządzenia posiłków, a następnie poświęcić czas na gotowanie. Dieta pudełkowa staje się kolosalną oszczędnością czasu. Całodniowe posiłki dostarczane są każdego dnia, o wskazanej porze. Nie pozostaje nic innego, jak zdrowo jeść, a do tego chudnąć. Wystarczy wybrać menu przygotowane właśnie z myślą o osobach, które chcą zrzucić zbędne kilogramy.

Wybierając się do dietetyka, gdzie trzeba przeprowadzić dokładny wywiad i analizę składu ciała, a nie tylko pomiary masy ciała, do tego oczekując na indywidualnie ułożony jadłospis, musimy liczyć się z wysokim wydatkiem. Co jakiś czas wizyty, by kontrolować postępy, ewentualnie dokonywać jakichś zmian. Mówiąc kolokwialnie, pieniądze lecą jak woda.

Za dietę pudełkową także płacimy, ale porównując ten jednorazowy wydatek miesięczny z wyżywieniem, na jakie musimy poświęcić swój budżet niemal każdego dnia, przekonujemy się o dużym podobieństwie kosztów. Finansowo nie wychodzimy na tym gorzej, za to mamy znacznie zdrowszą, właściwie skomponowaną dietę, nie tylko pod względem liczby kalorii, ale i właściwości odżywczych.

Dieta pudełkowa dla osób odchudzających to menu pozwalające pokryć dzienne zapotrzebowanie na najważniejsze składniki, jednak o obniżonej kaloryczności, by masa ciała zbliżała się do tej wymarzonej – przede wszystkim prawidłowej.

Jeśli w planach mamy elegancki bal, a ulubiona kreacja nie pasuje, nie czekajmy! Dieta pudełkowa to zdrowy, smaczny i skuteczny sposób na uporanie się z nadmiarem kilogramów.