Na to zwróć uwagę kupując stołki barowe do kuchni!

Na to zwróć uwagę kupując stołki barowe do kuchni!

Kuchnia otwarta na przestrzeń dzienną to bardzo popularny koncept we współczesnym budownictwie. To rozwiązanie tanie, zwłaszcza dla deweloperów. Wiele osób chce jednak oddzielić część kuchenno-jadalną od reszty pomieszczenia. Dobrze sprawdzają się do tego różnego rodzaju wyspy, także te przy których można zjeść posiłek na krzesłach barowych.

Wysokie krzesło nie tylko do baru

Popularność wysp kuchennych sprawiła, że coraz częściej w domach widujemy wysokie krzesła nazywane też hokerami. Taka wyspa doskonale łączy otwarte kuchnie z resztą pomieszczenia, tworząc wygodna przestrzeń nie tylko do spożywania posiłków, ale również do rozmów.

Wydawać by się mogło, że wysokie krzesła do kuchni to pomysł przeniesiony z barów i pubów. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że historia tego typu mebli jest o wiele dłuższa, a prototypy tego typu stołków stosowano już w starożytnym Egipcie.

Jakie krzesła barowe do kuchni oferuje rynek?

Popularność stosowania krzeseł barowych w kuchni sprawia, że rynek oferuje bardzo szeroką gamę mebli tego typu. Do wyboru są nie tylko wysokie krzesła z oparciem, proste wykonane z drewna lub metalu, krzesła tapicerowane, a także twardsze stołki barowe do kuchni.

W domowych warunkach najpopularniejsze stały się jednak tapicerowane krzesła barowe do kuchni. Wizualnie można je dopasować do wielu stylów, a jednocześnie taki mebel jest o wiele bardziej wygodny i daje wrażenie przytulności. W zależności od stylu nogi takiego krzesła mogą być wykonane z drewna lub metalu.

By było wygodnie, nie tylko modnie

Kupując Krzesło barowe do kuchni można mieć wątpliwości co do wygody. W końcu nawet w pubach tego typu meble nie zawsze zapewniają komfort podczas dłuższego siedzenia. Dbając o wygodę użytkowania warto sprawdzić kilka parametrów upatrzonego mebla.

Hokery w barach często mają regulowaną wysokość siedziska, dzięki temu łatwo można dostosować ich wysokość do poziomu blatu. Większość osób do domu wybiera jednak meble tapicerowane, bez takiej regulacji. Warto zatem zadbać o to, by wysokość krzesła zapewniała między 18 a 22 centymetry przestrzeni między siedziskiem o spodem blatu.

Bardzo istotne jest też to, by krzesło miało odpowiednią poprzeczkę pod stopy. Niektórzy producenci personalizują poziom takich poprzeczek do preferencji klienta, tak by ich meble były jeszcze wygodniejsze. Wygodniejsze od prostych stołków barowych do kuchni będą krzesła z oparciem.