Dobry zestaw do nurkowania

W sklepach stacjonarnych oraz internetowych można zakupić sprawdzone zestawy do nurkowania. Warto wiedzieć, z czego są złożone.

Co znajduje się w dobrym zestawie do nurkowania?

W zestawie do nurkowania nie powinno zabraknąć płetw. Obecnie w sklepach dostępnych jest parę ich typów. Najpopularniejsze są dwa modele. Jednym z nich są płetwy kaloszowe.

Płetwy kaloszowe wyposażone są w gumowe półbuty, które są ich integralną częścią. Należy je założyć na bose stopy, dlatego trzeba je też idealnie dopasować do rozmiaru stóp. Szczególnie dobrze powinny sprawdzić się w czasie pływania po powierzchni wody.

Dobór najlepszych płetw do nurkowania

Zestaw do nurkowania często zawiera płetwy paskowe. Cechują się ciekawą konstrukcją. Przede wszystkim pozbawione są pięt, a w ich miejscu znajduje się gumowy pasek, który można regulować, dopasowując go do rozmiaru stopy.

Płetwy paskowe zakłada się na neoprenowe buty. Mowa tutaj o rozwiązaniu przeznaczonym głównie do nurkowania z butlą. Obecnie w sklepach dostępna jest też tak zwana monopłetwa. Mocuje się ją do obu stóp w jednym czasie. Pływanie z nią daje nurkom bardzo dużo satysfakcji.

Idealny zestaw do nurkowania – z czego jest złożony?

Warto wiedzieć, że płetwy miękkie przeznaczone są dla ludzi rzadko uprawiających sporty zmuszające nogi do intensywnego wysiłku. Przede wszystkim nie obciążają one nadmiernie dolnych partii ciała, dlatego ryzyko pojawienia się skurczy mięśni jest małe. Wolniej się jednak w nich pływa. Dodatkowo dają mniejszy pęd. Na rynku można też kupić płetwy twarde. Sprawdzają się w przypadku ludzi, którzy sporo pływają lub uprawiają też inne sporty angażujące mięśnie nóg. Mowa tutaj o bieganiu czy jeździe na rowerze.

Zestaw do nurkowania powinien składać się z płetw, maski, a także rurki do oddychania. Maska natomiast jest jednym z najistotniejszych elementów ekwipunku każdego nurka. Przede wszystkim zapewnia ostre widzenie w wodzie, ale ponadto zabezpiecza nos oraz usta nurka przed dostaniem się wody do nich. Ponadto do zadań maski jest też wyrównywanie ciśnienia w czasie nurkowania, co jest bardzo istotne. Dobrej jakości zestaw do nurkowania można zakupić w wielu sklepach internetowych w relatywnie niskich cenach.

Zestaw do nurkowania znajdziesz w ofercie divezone.pl