Jak wybrać wykładzinę do biura?

Jak wybrać wykładzinę do biura?

Pracownicy biurowi spędzają w pracy przeciętnie 9 godzin i muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki, które sprzyjają koncentracji. Warto zwrócić uwagę na dobór wygodnych mebli, ale także i na podłogę, która powinna być dobrze zabezpieczona. Idealnym rozwiązaniem jest wykładzina.

Wykładziny dywanowe do biura

W wielu biurowcach czy salach konferencyjnych można na podłodze znaleźć wykładziny dywanowe. Dostępne są one w wielu ciekawych kolorach i wzorach, dzięki czemu można pięknie zaaranżować każdą przestrzeń. Dodatkowo świetnie wygłuszają one sale i niwelują hałasy.

Wykładziny do biura dywanowe powinny być wykonane z włókien poliamidowych, gdyż są one najbardziej wytrzymałe. Dodatkowo taki produkt łatwo można wyczyścić mechaniczne i odkurzyć. Podczas wyboru wykładziny należy zwrócić uwagę na jej przeznaczenie. Powinna być to wykładzina przystosowana do intensywnej eksploatacji.

Wykładziny PVC i płytkowe

Ciekawym rozwiązaniem są wykładziny wykonane z PVC. Są one najtrwalszymi produktami spośród wszystkich wykładzin i bardzo łatwo można je wyczyścić. Dostępne są także w wielu ciekawych wzorach i kolorach, dzięki czemu z powodzeniem mogą być stosowane we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych, czy industrialnych.

Na dużą uwagę zasługują wykładziny do biura płytkowe, które z łatwością się kładzie. Równie szybko można usunąć uszkodzenia, gdyż wystarczy wymienić niewielki element, aby podłoga wyglądała pięknie. Dużym plusem płytkowych wykładzin jest tłumienie dźwięków, a także odporność na płowienie.

Jak wybrać wykładzinę do biura?

Wybierając wykładzinę do biura, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim należy wybrać produkt przeznaczony do intensywnej eksploatacji. Wykładzina musi być łatwa do utrzymania w czystości i nie wolno zapomnieć o tym, aby można było czyścić ją mechaniczne lub przy użyciu silnych detergentów.

Powinna pasować do wnętrza i warto wybrać odpowiedni kolor, który sprzyja koncentracji. Dywanowe wykładziny ocieplają pomieszczenie i sprawiają, że można poczuć się jak w domu. Dobrym rozwiązaniem są niebieskie lub zielone barwy, które korzystnie wpływają na nastrój. Czerwień lub fiolet podkreślają charakter biura i świetnie wyglądają w nowoczesnych wnętrzach.