W jaki sposób skutecznie ujędrnić biust? Czy krem ujędrniający do biustu wystarczy?

Piękne, zadbane i jędrne piersi są ozdobą każdej kobiety. I nie ma w tym nic seksistowskiego, biust to trzeciorzędowe cechy płciowe, odróżniające płeć żeńską od męskiej. A jeżeli na co dzień dbamy o swoje włosy, sprawdzamy jak rozkłada nam się tłuszcz na biodrach, pielęgnacja biustu wpisuje się w zwyczajowe i codzienne zasady dbania o swoje ciało. Pielęgnacja piersi mająca na celu ujędrnianie biustu przynosi bardzo szybko wyniki. Wystarczy systematycznie powtarzać wybrane przez siebie działania pielęgnacyjne, by efekt pojawił się bardzo szybko. Jak to zrobić? Jest wiele możliwości, można zacząć od profesjonalnych kremów.

Kremy ujędrniający do biustu

W ofercie sklepów można znaleźć wiele preparatów do stosowania na biust. Najbardziej skuteczne są te o silnie skoncentrowanych właściwościach, w postaci serum czy ampułek. Zawarte w nich składniki mają za zadanie stymulację odnowy komórkowej i przyspieszenie odtwarzania włókien kolagenowych. Krem ujędrniający do biustu powinien cechować się działaniem nawilżającym, ujędrniającym, regenerującym oraz drenującym. Dzięki składnikom nawilżającym piersi zachowują swój kształt i nie wiotczeją. Składniki ujędrniające nadają piersi ładny kształt, a regenerujące odbudowują strukturę skóry, która staje się bardziej gęsta i mocniejsza. Wszystko to można sprawdzić choćby na przykładzie kremu Frashe, który nawilża, odżywia i dotlenia skórę piersi jednocześnie. Więcej informacji o tym kremie możesz znaleźć pod adresem https://frashe.pl/.

Krem na ujędrnianie biustu

Wiele z nich posiada w swoim składzie witaminę E, która poprawia elastyczność, a także kompleksy napinające i ujędrniające skórę piersi. Stosując kremy do ujędrniania biustu należy pamiętać o systematyczności. Najczęściej każdy producent zaleca stosowanie ich przynajmniej raz dziennie, niektórzy nawet dwa razy, rano i wieczorem, najlepiej po kąpieli, gdy skóra jest rozgrzana, wówczas lepiej absorbuje wszystkie regenerujące składniki.

Ujędrnianie biustu zabiegi

Zabiegów ujędrniania biustu jest wiele. Część z nich wykonuje się samodzielnie w domu, innym można się poddać w gabinetach medycyny estetycznej. W trudnych przypadkach, np. po urodzeniu dziecka i zakończeniu karmienia najlepiej zastosować połączenie wszystkich technik. Innym również skutecznym sposobem na zmianę wyglądu swoich piersi są ćwiczenia, które przynoszą znakomite wyniki, szczególnie, gdy uzupełnia się je zabiegami kosmetycznymi.

Zabieg ujędrniania biustu

Jednym z doskonałych zabiegów ujędrniania biustu jest masaż biustu wykonywany w gabinecie kosmetycznym, chociaż oczywiście ten sam zabieg, może trochę mniej profesjonalnie można wykonać samemu w domu. Kosmetyczka wykonuje masaż ujędrniający biustu wmasowując jednocześnie w skórę na piersiach ujędrniające serum, a potem nakłada maskę algową lub maskę z gipsu kosmetycznego, które posiadają właściwość napinania skóry. Może to też być maska parafinowa, gdzie na piersi nakłada się ciekłą parafinę, która zastygając napina i nawilża skórę.
Innym zabiegiem ujędrniającym biust jest masaż biustu mikroprądami. W trakcie zabiegu do piersi przykłada się głowicę podłączoną do aparatu emitującego prąd o parametrach niskiej częstotliwości. W efekcie zabiegu skóra jest w widoczny sposób napięta i ujędrniona. Gdy na piersiach, najczęściej po okresie ciąży i karmienia dziecka, pojawiają się rozstępy, skutecznym zabiegiem je likwidującym jest mikrodermabrazja diamentowa.

Najprostszy z zabiegów – balsam do biustu

Najłatwiejszym i najprostszym z zabiegów ujędrniania biustu jest masaż i balsam ujędrniający do biustu. Warto wiedzieć, że duża część lekarzy kosmetologów i nie tylko, uznaje masaż za jedyny tak naprawdę sposób na ujędrnianie nie tylko piersi, ale i wszystkich obszarów ciała z pojawiającymi się w pierwszej fazie rozstępami czy skórką pomarańczową. Domowy masaż wykonywany intuicyjnie wmasowujący dobrej jakości balsam czy krem powiększający do biustu konkuruje w długim okresie czasu z większością profesjonalnych zabiegów. Jeżeli doda się do tego odpowiednią gimnastykę, również ukierunkowaną na wzmocnienie piersi osiąga się naprawdę trwały efekt. Jedyny warunek to systematyczność i cierpliwość.