Jak przebiega liposukcja laserowa?

Wiele osób zastanawia się, jak w skuteczny sposób usunąć tkankę tłuszczową z organizmu. Warto w tym przypadku przemyśleć taki zabieg jak liposukcja laserowa oraz dowiedzieć się, na czym on dokładnie polega.

Przebieg liposukcji laserowej

Liposukcja laserowa rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania oraz zdezynfekowania obszaru, na którym będzie wykonywany zabieg. Istotne jest także miejscowe znieczulenie pacjenta. Następnym działaniem realizowanym przez lekarza jest dostarczenie do tkanki tłuszczowej w określonym miejscu energii lasera. Dzięki temu tkanka tłuszczowa zostaje rozbita oraz upłynniona. Laser w pozytywny sposób oddziałuje także na obkurczenie włókien kolagenowych, co wpływa na napięcie skóry. Oprócz tego zredukowane jest występowanie siniaków oraz zaczerwienień, ponieważ działanie lasera związane jest również z zamykaniem się naczyń krwionośnych. Zabiegi tego rodzaju najczęściej są wykonywane w znieczuleniu miejscowym, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem dla pacjenta.

Efekty liposukcji laserowej

Liposukcja laserowa – saywowclinic.pl to zabieg, którego realizacja umożliwia osiągnięcie bardzo korzystnych efektów. Przede wszystkim dzięki temu zabiegowi możliwa jest redukcja tkanki tłuszczowej w poszczególnych częściach ciała. Najczęściej u pacjentów wykonywana jest liposukcja brzucha, jednak inne fragmenty ciała także mogą być poddawane zabiegom. Zazwyczaj pierwsze efekty działania widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Jednak ostateczny efekt uzyskiwany jest po trzech miesiącach. Ilość usuniętej tkanki tłuszczowej ma wpływ na czas uzyskania efektów. Im więcej tłuszczu zostaje rozbite, tym później widoczne są skutki zabiegu, ponieważ organizm musi się przyzwyczaić do wprowadzonych zmian.

Przeciwwskazania

W przypadku zabiegu liposukcji laserowej istnieją także pewne przeciwwskazania, na które warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania tego rodzaju działań. Przede wszystkim liposukcja laserowa nie jest zalecana osobom, które zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami. Wśród nich można wskazać między innymi choroby układu sercowo-naczyniowego, a także cukrzycę, niewydolność wątroby oraz zaburzenia krzepnięcia. W przypadku problemów zdrowotnych warto poszukać innych sposobów na utratę tkanki tłuszczowej z organizmu.