Jak usunąć „pajączki”?

Jak usunąć „pajączki”?

Nie każdy z nas może cieszyć się piękną, zdrową cerą. Wiele osób ma problemy z naczynkami, które sprawiają, że twarz jest nadmiernie zaczerwieniona i nie wygląda atrakcyjnie. Zamykanie naczynek to zabieg, który znacznie poprawi koloryt skóry. Co trzeba wiedzieć o zabiegu?

Jak wygląda zabieg?

Laserowe zamykanie naczynek Katowice to zabieg, który jest kilkuetapowy. W pierwszej części lekarz ocenia stan skóry i dobiera odpowiednia długość promienia laserowego. To od prawidłowej oceny sytuacji zależy powodzenie zabiegu.

Promień lasera powinien być tak dobrany, by zamknął naczynka, ale jednocześnie nie uszkodził wierzchniej warstwy skóry. Nie jest to łatwe zadanie. Dlatego wykonanie zabiegu zamykania naczynek Katowice można powierzyć tylko doświadczonemu lekarzowi, który poprawnie oceni sytuację.

Przed zabiegiem skóra zostaje dokładnie oczyszczona. Wykonany również zostaje peeling. Następnie lekarz zabezpiecza oczy pacjenta specjalnymi osłonami, by uchronić je przed działaniem lasera.

Zabieg zamykania naczynek Katowice nie trwa dług. Wystarczy około 30 minut, by pozbyć się zaczerwienienia skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg zamykania naczynek nie jest inwazyjny. Jest również bezpieczny. Jednak nie każdy powinien się na niego decydować.

Warto pamiętać, że kobiety w ciąży oraz matki karmiące powinny unikać tego typu zabiegów. Z zabiegu powinny zrezygnować również osoby, które mają cukrzycę, borykają się z chorobami nowotworowymi czy przyjmują leki na rozrzedzenie krwi.

Zabieg zamykania naczynek Katowice polega na naświetlaniu skóry laserem. Jest to krótki impuls promieni, który widoczny jest jako błysk światła. Dlatego osoby cierpiące na epilepsje również powinny z niego zrezygnować.

Na późniejszy termin powinny również przesunąć zabieg zamykania naczynek te osoby, które na skórze mają mechaniczne uszkodzenia. W pierwszej kolejności skóra musi zostać wyleczona, dopiero później można zadbać o poprawę jej wyglądu.

Laserowe zamykanie naczynek Katowice to zabieg, po którym skóra pacjenta odzyskuje ładny kolor. Już po jednym zabiegu można zobaczyć efekty, które są długotrwałe. Dzięki zabiegowi osoby z nieestetycznie zaczerwienioną skórą mogą odzyskać pewność siebie i dobre samopoczucie.