Jak używać płynu do mycia płyty indukcyjnej?

Jak używać płynu do mycia płyty indukcyjnej?

Płyta indukcyjna wymaga specjalnej troski. Dość łatwo uszkodzić ją podczas niewprawnego czyszczenia, ale równocześnie trzeba sporo się napracować, żeby pozbyć się z niej przypaleń i tłustych zabrudzeń. Jak używać płynu do mycia płyty indukcyjnej, by usunąć plamy i nie zarysować powierzchni?

Czytaj instrukcje

Każdy płyn do mycia płyty indukcyjnej powinien mieć na etykiecie dokładną instrukcję jego użytkowania. To właśnie w niej znajdują się najważniejsze informacje, które dotyczą bezpiecznego używania produktu. Może dotyczyć to nie tylko właściwego użycia, ale także zasad bezpieczeństwa, które powinny być przestrzegane ze względu na zdrowie ludzi.Płyn do mycia płyty indukcyjnej to zwykle silny preparat, który może spowodować poparzenia skóry, a w przypadku dostania się do oczu, może przyczynić się do ślepoty. Bardzo ważne jest więc by zawsze używać go zgodnie z instrukcją przygotowaną przez producenta. W razie zatrucia koniecznie trzeba etykietę produktu pokazać lekarzowi, by mógł jak najszybciej wdrożyć dopasowane leczenie.

Najczęściej na ciepło

Warto wiedzieć, że wiele płynów do mycia płyty indukcyjnej lepiej działa po ich podgrzaniu. Oczywiście nie podnosi się temperatury całego opakowania produktu. Na początek należy jego niewielką ilość aplikować na płytę indukcyjną. Zwykle środek zaczyna się lekko pienić w kontakcie z brudem. Płynem powinno się pokryć równo całą powierzchnię płyty po to, by nie ominąć żadnego jej fragmentu przy czyszczeniu.Następnie można na chwilę włączyć palniki. Wystarczy kilkanaście sekund, by rozgrzały się one wystarczająco, by aktywować działanie płynu. Z tego powodu trzeba je dość szybko wyłączyć, by nie ryzykować pożaru. Następnie należy poczekać, aż środek zacznie działać, a sama płyta przestygnie. Na pewno nie powinieneś jej dotykać, kiedy jeszcze jest rozgrzana. Po mniej więcej kwadransie płyta powinna nadawać się do dokładnego wyczyszczenia. Silne zabrudzenia możesz dodatkowo usunąć przy pomocy specjalnego skrobaka do płyt indukcyjnych.