Jakie miejsca nad Morzem Bałtyckim warto odwiedzić?

Nad polskim morzem znajduje się wiele wspaniałych miejsc do zwiedzenia. Malownicze krajobrazy oraz niesamowita architektura przyciąga turystów z całego kraju i nie ma co się temu dziwić.

Wybrzeże nad polskim morzem

Polskie wybrzeże cały czas cieszy się większą popularnością od zagranicznych kurortów, mimo że ceny nieustannie rosną. W tym artykule wyjaśnimy, gdzie warto się wybrać i jakie Miejsca nad morzem są warte uwagi. Wakacje nad Morzem Bałtyckim kojarzą się głównie z kąpielą w słonej wodzie i plażowaniem, jednak nie można zapominać o ciekawych zabytkach. Na szczególną uwagę zasługują nieznane zakątki oraz piękno nadmorskiej przyrody.

Klif Orłowski

Warty wyróżnienia jest przede wszystkim Klif Orłowski, który uznawany jest za jedno z najładniejszych miejsc nad wybrzeżem. Jest to stromy brzeg morski, który najlepiej widoczny jest z molo na plaży w Gdyni Orłowie. Każdego roku przyjeżdża tam tysiące turystów, którzy chcą obserwować ten piękny widok. Spacer w kierunku klifu po plaży orłowskiej jest idealną rozrywką dla rodzin z dziećmi. Oprócz zwiedzania liczy się również aktywność fizyczna, a tej z pewnością nie brakuje. Trzeba być jednak dobrze przygotowanym, ponieważ wejście na punkt widokowy to spory wysiłek fizyczny. Jeśli będziesz akurat na urlopie w Trójmieście to nie możesz ominąć tej wspaniałej atrakcji turystycznej.

Przylądek Rozewie

Godny polecenia jest także Przylądek Rozewie, gdzie znajduje się rezerwat. To właśnie tam zlokalizowane jest słynne w całej Polsce wybrzeże klifowe. Przez długi czas Przylądek określany był przez naukowców jako najdalej wysunięty punkt państwa. Dziś wiemy już, że to nie do końca prawda, ponieważ to Gwiazda Północy jest najdalej wysuniętym punktem. Jest to dobre miejsce na rodzinny spacer z dziećmi, dlatego jak najbardziej warto się tam wybrać. Leśną ścieżką można dojść także do latarni morskiej, która jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Bardzo ciekawa jest również historia latarni, którą warto poznać. W środku można znaleźć plansze edukacyjne, które ułatwiają poznanie historii tego miejsca. Teraz masz już świadomość, które miejsca nad morzem warto odwiedzić.