Płyty stropowe sprężone – co to jest?

Płyty stropowe sprężone – co to jest?

Stropy to integralna część budynków. Wie o tym każdy. Firma Fabud WKB skupia się jednak na wprowadzeniu na rynek ich modyfikacji. Mowa tu o płytach sprężonych strunobetonowych, które wyróżniają się bardzo ciekawą konstrukcją zapewniającą im maksimum wytrzymałości.

Czym jest strunobeton?

Mówiąc krótko – strunobeton to odmiana betonu, w którym zamiast tradycyjnego zbrojenia stosuje się jego modyfikacje (np. kable). Dzięki temu elementy strunobetonowe są znacznie bardziej odporne na przeciążenia i to nie tylko generowane w osi pionowej, ale też poziomej.

Warto również dodać, że elementy strunobetonowe są zaprojektowane tak, aby już na wstępie (to jest podczas zasychania) zbrojenie było poddane pewnym naprężeniom. Dzięki temu całość jest w stanie znieść działanie znacznie intensywniejszych sił i to rozchodzących się w różnych kierunkach.

Co jeszcze ma płyta stropowa?

Dostępne w ofercie firmy Fabud WKB płyty stropowe są elementami o różnej grubości. Po ich bokach znajdują się specjalne otwory, wewnątrz których można zainstalować elementy łączące. Dzięki temu płyta ma podparcie na całej swej szerokości.

W praktyce oznacza to, że płyty, które wykonuje Firma Fabud WKB to konstrukcje trwałe, wytrzymałe, odporne na trudy codziennej eksploatacji, a także na inne czynniki (np. osiadanie budynku). Pozwala to na stworzenie dużych i przestrzennych konstrukcji budowlanych.

Co z instalacją?

Warto dodać, że projekty które realizuje Firma Fabud WKB, to przede wszystkim rozwiązania wyróżniające się dużą niezawodnością. Jest to możliwe m.in. dzięki temu, że mowa tu o konstrukcjach prefabrykowanych. A to oznacza, że są one projektowane i realizowane zgodnie z wcześniej przyjętym założeniem.

Jaki wpływ ma to na przebieg instalacji przebiegających przez ściany i strop? Otóż dzięki temu płyty stropowe nie muszą być po złożeniu frezowane lub wiercone. Wszystkie otwory i kanały są już poprowadzone wewnątrz płyty, co znacznie ułatwia montaż rur lub kabli elektrycznych (niezależnie od ich przekroju lub mocy).