Jaki krój sukni ślubnej wybrać?

Jaki krój sukni ślubnej wybrać?

Każda kobieta ma nieco inną figurę, dlatego też bardzo trudno jest wybrać uniwersalną suknię ślubną. Aby dokonać udanego zakupu, należy zwrócić szczególną uwagę na rozmiar, kolor, materiał, dodatkowe ozdoby i fason.

Czym charakteryzuje się suknia ślubna typu księżniczka?

Większość kobiet marzy o sukni ślubnej typu księżniczka. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznej kreacji, gdzie góra sukni idealnie przylega do ciała, a dół jest znacznie rozszerzony. Suknie ślubne tego typu wyróżniają się także tym, że są one wykonane z kilku warstw materiału.

Księżniczka jest to rewelacyjny krój, który pasować będzie tak naprawdę do wielu typów figur, dlatego też cieszy się on tak dużym zainteresowaniem. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór dla pań o figurze klepsydry i gruszki. W dużej mierze to właśnie dzięki temu krojowi można ukryć szerokie biodra i zamaskować wszelkie niedoskonałości. Suknie balowe są dobrym wyborem nie tylko dla młodszych, ale również dla starszych kobiet.

Krój litera A i krój rybka

Litera A to bez wątpienia najbardziej uniwersalny krój, jeżeli chodzi o suknie ślubne. Jest to charakterystyczny fason, który także rozszerza się ku dołowi. Warto jednak wspomnieć o tym, że w tym przypadku spódnica opada dość luźno. Wyraźnie zaznaczona talia jest najlepszym wyborem dla kobiet bez wcięcia. Dzięki miękko opadającej spódnicy można optycznie zamaskować wszystkie niedoskonałości dolnych partii ciała. Kobiety, które posiadają wąskie linie ramion powinny wybrać właśnie suknie ślubne o kroju A. Godne polecenia są przede wszystkim kreacje z bogatymi zdobieniami.

Krój rybka to nic innego jak popularny krój syrenki. Suknie tego typu charakteryzują się dopasowanym gorsetem i dopasowaną spódnicą rozszerzającą się ponad linią kolan. Fason rybka zarezerwowany jest głównie dla kobiet o figurze klepsydry i gruszki. Dzięki eleganckiej sukni można podkreślić naturalne krągłości. Pamiętać należy jedynie o tym, że wyraźnie zarysowana talia wymaga oczywiście nienagannego brzuszka.