Sprzedaż metali kolorowych do skupu – czy warto?

Sprzedaż metali kolorowych do skupu – czy warto?

Metale nieżelazne nazywa się powszechnie kolorowymi. Znajdują się poród nich zarówno materiały niezwykle cenne, jak i zupełnie pospolite. W skupie sprzedać można większość z nich, a Kraków – skup miedzi zlomex.pl na pewno jest miejscem, którym warto się w tym kontekście zainteresować.

Podstawowe informacje o metalach kolorowych

Na początek należy wyjaśnić to, co właściwie kryje się za pojęciem metale kolorowe. Jest to grupa metali i stopów, która wydzielona została sztucznie na potrzeby handlowe i gospodarcze. Są to wszystkie metale poza żelazem i stopy niezawierające żelaza. Inną nazwą metali kolorowych są metale nieżelazne.

Kraków – skup miedzi zlomex.pl to jedno z miejsc, w których można sprzedać metale zaliczane do tej grupy. Dzieli się je na metale lekkie i ciężkie. Wśród tych pierwszych zdecydowanie najważniejsze jest aluminium. Spośród metali ciężkich największe znaczenie gospodarcze ma obecnie miedź.

Sprzedaż aluminium – czy to się w ogóle opłaca?

Nie wszystkie metale kolorowe są drogie. Za kilogram niektórych można uzyskać niewielkie pieniądze, rzędu kilku złotych. Należy do nich na przykład aluminium. Ze względu na to, że jest to materiał niezwykle rozpowszechniony, jego sprzedaż może przynieść faktyczne zyski.

Pod względem ceny dość podobny do aluminium jest ołów. Kilogram kosztuje niewiele, ale mtal ten jest bardzo ciężki, a zdobycie złomu nie jest trudne.

Na jakich metalach kolorowych można zarobić?

Spośród metali kolorowych, na których można zarobić, w pierwszej kolejności wymienić należy na pewno miedź. Materiał ten jest stosunkowo łatwo dostępny. Najczęściej pozyskuje się go ze zużytych i zniszczonych przewodów elektrycznych. Kraków – skup miedzi zlomex.pl oferuje w tym momencie cenę w granicach 36 złotych za kilogram.

Inne metale kolorowe mogą kosztować jeszcze więcej. Sporo zarobić można na sprzedaży cyny, choć pozyskanie jej złomu nie jest łatwe. Za bardzo duże kwoty sprzedawane są niektóre metale rzadkie i metale szlachetnie, choć ich skup prowadzą tylko niektóre, wyspecjalizowane punkty.