Wyprawka dla noworodka: co warto kupić zanim urodzi się dziecko

Wyprawka dla noworodka: co warto kupić zanim urodzi się dziecko

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to jeden z najprzyjemniejszych momentów w życiu wszystkich rodziców. Jednakże w szaleństwie takich zakupów można bardzo łatwo się zatracić. W poniższym artykule podpowiemy co warto jest kupić zanim urodzi się nasze dziecko.

Ubranka dla maluszka

Wyprawka dla noworodka powinna zawierać przede wszystkim ubranka dla maluszka. Kompletując ubranka, bardzo często gubimy się w różnych pojęciach. Nie wszyscy przyszli rodzice odróżniają chociażby pajace od rampersów. Dlatego też warto wcześniej zapoznać się z podstawowym słownictwem i jego znaczeniem.

Wyprawka dla noworodka: wózek i fotelik

Wózek to niezbędny element wyprawki dla niemowlaka. Najczęściej wybieranym jest ten 3w1. Zawiera on gondolę, spacerówkę i fotelik samochodowy w jednym. Należy jednak zwrócić uwagę na jakość wykonania takich zestawów, która czasami pozostawia wiele do życzenia. Dlatego warto czasami rozważyć zakupienie tych wszystkich części osobno, dzięki czemu będziemy mogli być pewni jakości wykonania.

Wyprawka dla noworodka: spanie

Wybór łóżeczek dziecięcych jest naprawdę duży, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie – czy to kupując tradycyjne łóżeczko ze szczebelkami, kosz Mojżesza, czy też kołyskę. Jeżeli wybór padnie na łóżeczko ze szczebelkami, warto zadbać o to, aby część z nich była wyjmowana, co przyda się gdy malec podrośnie. Co do materaca powinien on być odpowiednio twardy, aby był dobrym podparciem dla kształtującego się kręgosłupa noworodka. Wybierając prześcieradła do łóżeczka, sięgnijmy po te na gumce, co zapobiegnie ich przesuwaniu się.

Wyprawka dla noworodka: pielęgnacja

Wanienka i przewijak to rzeczy, które z pewnością się przydadzą. Jeżeli mamy dużo miejsca, możemy zakupić wolnostojący przewijak, jeżeli nie to wystarczy taki nakładany na łóżeczko. Przygotowując kącik do przewijania, zadbajmy o to, aby wszystkie niezbędne rzeczy takie jak pieluchy czy mokre chusteczki były pod ręką. W sklepach dostępne są chociażby estetyczne pojemniki na takie rzeczy z możliwością przymocowania na łóżeczku. Jeżeli chodzi o kosmetyki pielęgnacyjne, najlepiej jest ograniczyć się do minimum. Maluch nie potrzebuje stosu balsamów i kremów. Doskonale w tym wypadku sprawdzi się tradycyjna oliwka dla dzieci.

Co jeszcze warto zakupić przed narodzeniem dziecka ? Na pewno nożyczki albo obcinacze do paznokci, szczotkę z naturalnego włosia i termometr do mierzenia temperatury w wanience.
Co może poczekać ? Z pewnością laktator – możemy spokojnie zakupić go później, lub nawet wypożyczyć. Być może okaże się, że dziecko będzie chciało pić tylko z piersi, a wszelki sprzęt i butelki staną się zbędne. Podobnie wygląda zakupienie smoczka. W tym wypadku również możemy poczekać. W razie czego można go zakupić w każdej chwili.