Jaki dom zbudować na skalistym podłożu? – Dom modułowy od MultiComfort

Jaki dom zbudować na skalistym podłożu? – Dom modułowy od MultiComfort

Skaliste podłoże to idealne podłoże dla domu. Skała to zupełnie co innego niż piach. Domy stawiane na piaszczystych podłożach mają tendencję do pęknięć i osadzenia wywołanych naturalnym ruchem tektonicznym Ziemi. Podłoże skalne jest wolne od tych efektów, dlatego można na nim postawić każdy dom.

Najszybsze rozwiązania budowlane z multicomfort.pl – domy prefabrykowane

Jeśli zdecydowanie zależy ci na czasie i szybkim zamieszkaniu we własnym domu, zdecyduj się na dom modułowy. Tylko wówczas masz pewność, że postawiony dom w tak krótkim czasie jest nadal wysokiej jakości.

Dom modułowy jest gotowy do zamieszkania już po miesiącu, licząc od dnia rozpoczęcia budowy. Do budowy domu prefabrykowanego szukaj sprawdzonej firmy np. MultiComfort. Do tej firmy możesz bardzo łatwo dotrzeć poprzez www.multicomfort.pl. Znajdziesz tam m.in. zrealizowane projekty i wyjaśnienie, jak dany dom został zmodernizowany.

Masz również możliwość umówienia się na obejrzenie domu poglądowego oraz przedstawienie własnych wizji względem twojego domu marzeń. Dzięki specjalizowaniu się tej firmy w budynkach modułowych wprowadzisz się do domu niemalże natychmiast. Przeciwieństwem są domy budowane tradycyjnie.

Dlaczego w domu budowanym tradycyjnie nie da się zamieszkać natychmiast?

Wyobraź sobie, że chcesz natychmiast wybudować dom z cegły. Nie czekasz, aż cement się zwiąże, ani wyschnie. Wprowadzasz się do wilgotnego domu, w którym wciąż paruje mokry beton. W domu jest tropikalne powietrze, zaczynasz chorować, a na ścianach pojawiają się wykwity pleśni.

Ściany stają się kruche, posadzka i sufit pęka, gdy tynk wreszcie zaczyna dosychać. Grozi ci zawalenie budynku i pozostanie na placu z ruinami domu, którego warunków budowy nie przestrzegałeś.

Z domami prefabrykowanymi jest inaczej. Na miejsce budowy MultiComfort dostarcza gotowe wysuszone elementy, całe murowane ściany. Szybko zostają one złączone na miejscu i dzięki temu masz rzeczywiście możliwość zamieszkania w takim domu niemalże natychmiast, gdy tylko zostanie pokryty dachem i wyposażony w okna i drzwi.

Czym charakteryzują się domy z drewna CLT, energooszczędne i pasywne w multicomfort?

Domy z drewna CLT to bardzo wytrzymałe konstrukcje. Można dzięki tej technologii budować piętrowe domy drewniane. CLT, czyli drewno klejone krzyżowo to deski drewniane składające się z kilku warstw. Najczęściej są to deski trzy i czterowarstwowe. Dzięki temu domy są mocne i solidne, równie wytrzymałe, jak betonowe.

Domy pasywne i energooszczędne mogą być zarówno drewniane, jak i betonowe oraz mieszane. Dzięki temu można stworzyć bardzo ciekawą bryłę domu, która nie wymaga już dodatkowych zdobień, gdyż już sama w sobie jest warta podziwiania za swoje niepowtarzalne piękno. Odwiedź witrynę www.multicomfort.pl/ i sprawdź szczegółową ofertę.