Kiedy warto zdecydować się na zabieg fotoodmładzania?

Kiedy warto zdecydować się na zabieg fotoodmładzania?

Niemal każda kobieta marzy o zachowaniu świetlistej i gładkiej cery przez całe swoje życie. Procesy starzenia się jednak bardzo szybko wpływają na jakość i elastyczność skóry, która z wiekiem staje się szara, zaczynają pokrywać ją przebarwienia oraz drobne zmarszczki. Aby spowolnić widoczny na cerze upływ czasu, warto zdecydować się na fotoodmładzanie Katowice.

Na czym polega fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, który swoją skuteczność zawdzięcza działaniu światła na cerę. Wiązki o zróżnicowanej długości działają zarówno na naskórek, jak i głębsze warstwy skóry. W ten sposób przebarwienia, rozszerzone naczynka i drobne zmarszczki zostają całkowicie usunięte. Zwiększa się również produkcja kolagenu i elastyny, dzięki czemu twarz staje się bardziej napięta i gładka.

Warto podkreślić, że fotoodmładzanie może opierać się na działaniu lasera lub światła IPL. Oba zabiegi są w pełni bezpieczne i pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów rozświetlenia i wyrównania kolorytu skóry.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu fotoodmładzania, klientka musi być świadoma przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Należą do nich, m.in.:
– ciąża,
– używanie kosmetyków z retinolem lub agresywnych peelingów,
– świeża opalenizna,
– choroby skóry, np. łuszczyca,
– choroby nowotworowe,
– oraz terapia lekami światłouczulającymi.

Jeśli nie występują żadne z powyższych przeciwwskazań, można rozpocząć fotoodmładzanie.

Zabieg ten trwa zwykle ok. 20-40 minut. Wykonywany jest w seriach (3-5 wizyt) co kilka tygodni. Działaniu światła może towarzyszyć uczucie lekkiego pieczenia. Bezpośrednio po fotoodmładzaniu skóra jest zaczerwieniona, a kilka dni później może zacząć delikatnie się łuszczyć. Powrót do codziennych obowiązków możliwy jest od razu po zabiegu.

Komu dedykowany jest zabieg fotoodmładzania?

Ze względu na małą inwazyjność Fotoodmładzanie Katowice może zostać polecone niemal każdej kobiecie, która marzy o poprawie swojego wyglądu. Aby jednak zmaksymalizować działanie zabiegu, warto zdecydować się na niego w momencie pojawienia się pierwszych oznak upływu czasu widocznych na twarzy, czyli ok. 30-35 roku życia.

Już po tygodniu od wykonania usługi zaobserwować można rozświetlenie i poprawę napięcia skóry. Fotoodmładzanie Katowice zapobiega także szybkiemu postępowaniu procesów starzenia się poprzez pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny.

Fotoodmładzanie Katowice to szansa dla wielu kobiet, które marzą o nieinwazyjnym sposobie poprawienia swojej urody oraz cofnięciu pierwszych oznak starzenia się skóry. Mając świadomość wszystkich przeciwwskazań oraz drobnych dolegliwości związanych z zabiegiem, warto rozważyć możliwość zapisania się na wizytę i rozpoczęcia serii fotoodmładzania.